Kuma uudiste ajaveeb

11.12.02

Päinurmes avati avalik internetipunkt

Päinurme Lasteaed-Algkooli majas avati kolmapäeval avalik interneti punkt, mis asub senises kooli arvutiklassis ja esialgu on kasutada üks arvuti ja printer.

Internetipunkti töötaja Lii Metsa sõnul on avaliku kasutamisega interneti võimaluse vajadusest tunnistust andnud külaelanike sagedased küsimused ja huvi tundmine. Internetituppa oodatakse kõiki piirkonna inimesi, kes arvutit kasutada oskavad. Koigi vallaleht kirjutab, et telefonipuuduse tõttu ei saa internetipunkti kasutusaega reserveerida ja punkti kasutamine hakkab toimuma elavas järjekorras. Kuna aga punkt on avatud viiel päeval nädalas ja seda nii hommiku kui õhtupoolikutel, leiab vast iga kasutaja just talle sobiva aja.

Ühes internetipunktiga seab Lii Mets korda ka kõrval asuva klassiruumi, kus kohalikud lapsed saavad mängides, lugedes, koduseid koolitöid tehes või siis lihtsalt omaealistega suheldes meeldivalt aega veeta. Järgmisel aastal plaanib vallavalitsus senise algkooli remontida ja kohandada ruumid päevakeskusele ja raamatukogule kohaseks.