Kuma uudiste ajaveeb

20.12.02

Paide Vee tänava apteegi rentnik otsustas iseendaga lepingut pikendada

Üks Paide Vee tänava apteeki praegu rentiva firma omanik, Paide linnavolikogu liige Kai Kimmel hääletas eile volikogus iseenda ärihuve puudutavas küsimuses.

Päevakorras oli punkt Vee tänava apteegihoone rendileandmisest eelläbirääkimistega pakkumise teel. Kui linna võimukolmik ei tulnud vastu opositsiooni soovile anda asi enne otsustamist arutada volikogu eelarve- ja majanduskomisjonile, siis lahkus opositsioon istungilt ja saali jäi 10 saadikut. Istungi pidamiseks on Paides vaja vähemalt 11 rahvaesindaja osalemine.

Siis otsustati kvoorumi kokkusaaamiseks kutsuda saali tagasi hea tava kohaselt arutelu ajaks lahkunud Kai Kimmel. Teiste koalitsioonipoliitikute survel hääletas Kimmel ise selle poolt, et tema ettevõttega pikendataks konkursi toimumise ajaks praegu kehtivat rendilepet, mis lõpeb uuest aastast, ja moodustataks komisjon, mis hakkab arutama ruumide rendileandmist.

Kimmel hääletas ka selle poolt, et anda komisjonile tegutsemiseks täiesti vabad käed, eelnõust võeti välja kõik tingimused, mis annaksid üldse põhjust korraldada eelläbirääkimistega konkurss, mitte avalik enampakkumine. Vee 3 asuv apteek on linna ainus hoone, mis on kirjutatud Keskerakonna, Reformierakonna ja Paide Naisteühenduse koalitsioonileppesse. Kai Kimmel on tunnistanud, et soovib linna ja enda osalusega osaühingu Paide Vee Tänava Apteek rendisuhte jätkumist.