Kuma uudiste ajaveeb

3.12.02

Paide Tollipunkt jääb Kesk-Eestisse alles

Paides teisipäeval maavanem Theo Aasa, linnapea Tõnis Kõivu ja ettevõtjatega kohtunud Tolliameti peadirektor Aivar Rehe lubas tollipunkti jätkamist kuni aastani 2005.

Paide linnapea Tõnis Kõiv rääkis Kuma raadiole, et kui enne kohtumist teadsid järvakad Tolliameti plaanist seoses Eesti astumisega Euroliitu tollipunkti Paidest ära viia, siis pärast kohtumist oli ettevõtjate meel rõõmus, kuna Paide tollipunkt jääb alles.

Kõivu sõnul lepiti kokku, et Kesk-Eesti tollipunkt tegutseb vähemalt aasta pärast euroliiduga liitumist ehk siis 2005. aasta kevadeni. Seejärel hinnatakse tollipunkti koormust ja otsustatakse tollipunkti edasine saatus. Samuti lepiti linnapea sõnul kokku, et Paide Tollipunkt kolitakse Mäosse. "Tollipunkti üleviimiseks Mäosse allkirjastatakse leping ilmselt veel sel aastal ja kolimine peaks toimuma järgmise aasta algul", selgitas Kõiv.

Linnapea hinnangul on Mäos asuvad ettevõtted loonud tollipunktile väga head tingimused ja tolliteenus peaks oluliselt paranema just tänu suurtele veoautodele kohase parkimisplatsi ning juurdepääsu võimalustega.