Kuma uudiste ajaveeb

16.12.02

Paide linnavolikogu revisjonikomisjon otsustas jätkata linnapea Tõnis Kõivu ametirahapeo rahastamise uurimist

Komisjoni juht Kaido Ivask ütles raadiole, et komisjoni liikmete üksmeelse otsuse kohaselt läheb Ivask täna linnavalitsusse asjasse puutuvate dokumentidega tutvuma. Küsimuses pole komisjon veel seisukohta võtnud. Linnavalitsus edastas täna pressiteate, milles teatab, et linnavolikogu eelarves on arvestatud raha taolisteks väljaminekuteks, seega pole toimunus midagi ebaharilikku.

Kuma raadio eksis reedel, väites, et Tõnis Kõivu ametissevalimise peo eest tasus linnavalitsus. Tegelikult maksti summa küll linna rahakotist, kuid linnavolikogu eelarvest, arve allkirjastas volikogu esimees Peeter Saldre. Kuma andmeil oli arvel selgitusena kirjas linnavolikogu istungi teenindamine, samas oli volikogu istung juba lõppenud ja kogu arves märgitud “teenindamine”, ehk tegelikult linnapea ametirahapidu, toimus vaatamata kõigele pärast istungit.

Volikogu revisjonikomisjoni juht Kaido Ivask peab sellise arve tasumist maksumaksja raha eest naeruväärseks ja põhimõtteliselt valeks, ta leiab, et Kõiv oleks pidanud ametissevalimist tähistama oma raha eest.

Ivaski kinnitusel teatab revisjonikomisjon oma seisukoha lähipäevil. Paide linnavalitsus muutis arvet tasudes senist praktikat kardinaalselt, varem pole peetud võimalikuks ka volinikele istungite ajal linna kulul vett pakkuda. Näiteks volikogu eelmise koosseisu viimase istungi järel toimunud lõunasöögi eest maksmiseks loobusid volinikud volikogu istungi hüvitisest.