Kuma uudiste ajaveeb

24.12.02

Eesti skaudid sõidavad maailma skautluse suurüritusele Taisse

Eesti Skautide Ühingu liikmed Helen Liiv Järvamaalt ja Remi Neitsov Läänemaalt alustavad täna sõitu Taisse 20. Skautide maailmalaagrisse, kuhu on oodata kokku ligi 24.000 skauti 140 riigist. Laagri teema on «Jaga meie maailma, jaga meie kultuure». Helen ja Remi kuuluvad Balti ja Ida-Euroopa riikide skautidest moodustatud rahvusvahelisse salka.

Ühingu peaskaut Kristjan Pomm ütles Postimehe võrguväljaandele, et täna õhtul jõuavad Helen ja Remi Viini, kust nad homme alustavad koos teiste rahvusvahelise salga liikmetega teed Tai poole, peatudes üheks päevaks Jordaanias. Laager toimub Pommi teatel Tais Sattahipis, Chonburi provintsis ja algab 28. detsembril ning lõppeb 7. jaanuaril.

Nende osavõtt laagrist saab teoks tänu Skautide Maailmaorganisatsiooni Euroopa Regiooni ja Eesti Skautide Ühingu toetusele, osa sõidukuludest katavad ka noorte lapsevanemad.

Skautide maailmalaagrid toimuvad iga nelja aasta tagant alates 1920. aastast. Järgmine laager toimub 2007. aastal Inglismaal ja sellega tähistatakse 100 aasta möödumist skautluse sünnist.