Kuma uudiste ajaveeb

11.11.02

Sisejuurdlus ei leidnud Paide Peapostkontori juhi töös rikkumisi

Paide Peapostkontoris oktoobri keskel algatatud sisejuurdlus ei tuvastanud rikkumisi ja uurimise ajaks tööst kõrvaldatud Toomas Lont nimetati uuesti ametisse. Eesti Posti pressiesindaja Eve Aab teatas Kuma raadiole, et Eesti Posti jaoks on juhtum lõppenud.

Eesti Post alustas Paide Peapostkontoris sisejuurdlust pärast ajakirjanduses kohalike omavalitsuste valimiste eel ilmunud väidet nagu soodustaks Paide Peapostkontor Reformierakonna valimiskampaaniat. Isamaaliidu pressiesindajalt saadud vihje peale kirjutas uudisteagentuur BNS, et Paide Peapostkontor kannab valimiseelsel nädalal kahel päeval laiali vaid Reformierakonna valimismaterjale ja teiste erakondade otsepostituslehti samal ajal laiali ei kanta.

Toomas Lont on Kumale öelnud, et Paide Peapostkontor ei eelistanud üht erakonda teisele vaid otsepostitust tehti vastavalt klientidega sõlmitud lepingutele. Londi sõnul oli postiettevõtte töökoormus enne valimisi eriti suur ning seetõttu jaotati otsepostituslehtede kandmine erinevatele päevadele, mis lepiti eelnevalt tellijaga kokku.

Eesti Posti sisejuurdlus kinnitas, et Paide Peapostkontoris tehti tööd vastavalt lepingutele ja ettevõte ei eelistanud üht erakonda teisele.