Kuma uudiste ajaveeb

11.11.02

Politsei süüdistab allilmategelase Andres Mardo tapjaid Türi kesklinnas maja hävitamises

Järva Maakohus lükkas esmaspäeval edasi kohtuprotsess kolme mehe üle, kes tapsid tänavu kevadel Järvamaa kuritegeliku autoriteedi ja metsaärimehe Andres Mardo. Lisaks tapmisele süüdistab politsei kohtualuseid ka Türi kesklinnas tänavu kevadel ühe maja hävitamises.

Politseiameti pressiesindaja Robert Kõrvits rääkis Kuma raadiole, et süüdistuse kohaselt hävitasid ehk süütasid mehed kahel korral Türi kesklinnas asunud tühjana seisnud puumaja. Kõrvitsa sõnul uurib politsei maja süütamise erinevaid motiive, kuid ühe võimalusena võis maja põletamise tellida turvafirma Swanto juht Raivo Rudi. Versiooni kohaselt tellis Rudi nii autorehvide ja -klaaside lõhkumise kui ka majapõletamise eesmärgiga rajada kesklinna tasuline autoparkla, kus valveteenust oleks pakkunud Swanto. Kõrvitsa sõnul ei kinnita politsei veel ühtegi versiooni, kuid ta ei välistanud ka nimetatud motiivi.

Robert Kõrvits lisas, et süüdistatavad Toivo Muuga ja Heldur Jaaguman on oma süüd tunnistanud, Raivo Rudi eitab oma süüd.

Järva Maakohus koguneb tapmist ja teisi süüdistusi arutama jaanuaris, seniks jäävad Toivo Muuga ja Raivo Rudi vahi alla.