Kuma uudiste ajaveeb

22.11.02

Lehtse valla uued juhid jätkavad liitumisläbirääkimisi naaberomavalitsustega


Lehtse valla uued juhid jätkavad liitumisläbirääkimisi naaberomavalitsustega. Lehtse vallavanem Alari Kirt ütles raadiole, et kõnelusi peetakse ennekõike Tapa linna ning Saksi ja Kadrina vallaga. Kirdi sõnul on uue omavalitsuse koosseisus lisaks Lehtse vallale Tapa linn, kui tõmbekeskus, samuti Saksi vald tervikuna ja osa Kadrina vallast.


Lääne-Virumaa juhid on otsustanud luua uue omavalitsusüksuse Tapa linna ja Saksi valla baasil. Ühinemise võimalik kolmas osapool Lehtse vald. Praegu on moodustatud ka komisjon, mis ühinemisega seonduvat arutab.


Plaanis on minna 2005. aasta valimistele ühe omavalitsusüksusena, kuid selle teostamine keerulisem, kuna vaid osa Lehtse vallast on tõmbesuunalt Tapa-keskne. On kaalutud näiteks Lehtse jagamist kolmeks osaks. Võtmekoht Lehtse puhul on Jäneda, millega seoses on arutatud näiteks Aegviidu-Jäneda paarisasula varianti.


Alari Kirt ütles, et praegu on Aegviiduga, nagu ja Albu ja Amblaga, territooriumite ühendamise läbirääkimised tähelepanu alt kõrvale jäänud. Kirdi sõnul ei muutu kolme lähema aasta jooksul ilmselt midagi, kuid omavalitsused on juba pannud tööle ühise komisjoni, et Tapa, Lehtse, Kadrina ja Saksi liitumist põhjalikult kaaluda.