Kuma uudiste ajaveeb

15.11.02

Kuma raadio kolib täna öösel kesklinna


Seni linna servas tegutsenud Kuma raadio annab juba homme programmi eetrisse Paide kesklinnast. Üheksa aastat Prääma teel töötanud raadio uus aadress on Paide Pärnu 57.

Kuma ostis pool endisest Paide trükikojast 2001. aasta kevadel, pea samaaegselt alustas ruumides tööd Kuma trükitööstus. Maja korrastamine on nüüd jõudnud niikaugele, et uutesse ruumidesse saavad kolida ka kirjastuse ning raadio töötajad.

Ilmselt kuulus esimene hoone Kivimurru ja Pärnu tänava nurgal Paide Püha Risti kogudusele ja seal tegeleti noorte- ja lastetööga. Nõukogude perioodil oli hoones Paide trükikoda.

Aegade jooksul on erinevad omanikud maja oma äranägemise ja vajaduse järgi korduvalt ümber seadnud ja suuremaks ehitanud. Nii tegi ka Kuma ruumides põhjaliku remondi ja võttis ka kaasa Eesti ühe kaasaegsema trükimasina.

Kuma raadio programm kolimise tõttu ei kannata, vaid öösel võib saatja veidi aega vaikida. Nagu ütles raadio direktor Mati Palmet, on kolimine raadiokuulajajate jaoks märkamatu, kuid raadiotegijate jaoks pikk samm helgesse tulevikku. Palmeti sõnul annavad uued ja avarad ruumid kindlasti inimestele loomeindu ja lennukaid mõtteid.