Kuma uudiste ajaveeb

27.11.02

Järva Maakohus rahuldas Jüri Hiiemäe hagi Järvamaa Päästeteenistuse vastu

Järva Maakohus rahuldas Jüri Hiiemäe hagi maakonna Päästeteenistuse vastu, Hiiemäe nõudis töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamist ja tööle ennistamist.

Maakohus tunnistas töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks ja ennistas Hiiemäe Paide Keskkomando pealiku ametisse. Lisaks mõistis kohus Päästeteenistuselt Hiiemäe kasuks välja töölt sunnitud puudumise aja eest saamata jäänud palga, veidi üle 80tuhande krooni. Samuti peab Päästeteenistus katma kohtukulud ehk veidi üle nelja tuhande krooni õigusabi eest ja riigituludesse 5200 krooni.

Kohtunik Heino-Vello Pihlak selgitas Kuma raadiole, et kohtu otsus jõustub kümne päeva pärast juhul, kui üks osapooltest otsust edasi ei kaeba.

Järvamaa Päästeteenistuse direktor Margo Klaos ütles Kuma raadiole, et sai pärastlõunal kohtuotsuse kätte, tutvus sellega ning kinnitab, et Päästeteenistus kaebab otsuse edasi.

Päästeteenistuse direktor Margo Klaos lõpetas Jüri Hiiemäega töölepingu mullu detsembris pärast Mäos bensiinijaama lähistel toimunud majapõlengut. Direktor põhjendades otsust asjaoluga, et Hiiemäe ei täitnud õnnetuspaigal tööohutusnõudeid ja rikkus töödistsipliini.

Jüri Hiiemäe on Kumale öelnud, et Klaos on vabastamise põhjuse piltlikult öeldes pastapliiatsist välja imenud. Hiiemäe konkureeris koos Klaosega päästeteenistuse juhi kohale ja ka see võib mehe arvates olla üks vabastamise põhjus.