Kuma uudiste ajaveeb

29.11.02

Ühe kuu ja kahe nädala jooksul on Paides ja Türil toimunud üheksa kiirvargust


Üheksal korral on vargad lõhkunud kaupluse akna, võimalusel haaranud poest midagi kaasa ja enne turvafirma patrulli saabumist põgenenud. Neli korda on lõhutud Paides Suur- Aia tänaval A&O kaupluse klaase ja kolm korda Paide Maksimarketi spordipoe aknaid. Paides on rüüstatud ka elektroonika- ja Türil komisjonipoodi.


Selle sügise kiirvarguste seeria algas 17. oktoobril, kui öösel kella kahe ajal lõhuti Paides Maksimarketi spordiosakonna pakettaken ja varastati mitmeid sporditarbeid. 24. oktoobril kella kahe ja kolme vahel öösel lõhuti Paides asuva Taigi poe turvaaken ja varastati mobiiltelefone ja telefonimakette. Falgi patrull oli kohal kahe minutiga, ent selleks ajaks olid vargad juba lahkunud. 28. oktoobri teisel öötunnil lõhuti taas Paide Maksimarketi spordikaupluse aken, kadusid kellad ja riided. 7. novembri öösel kell veerand viis lõhuti Paides Suur- Aia tänaval A&O kaupluse aknapakett, vargad poes käia ei jõudnud. Kaupluse aken lõhuti ka päev hiljem, politsei pressiesindaja Jan Aasma kinnitusel võeti toona juba poest kaasa alkoholi. Ööl vastu 14. novembrit visati Türil Viljandi tänaval puruks komisjonipoe aken ja varastati olmeelektroonikat. 20. ja 23. novembri öösel kella ühe ajal tungiti taas Paides Suur-Aia tänava A&O kauplusesse. Lõhuti aken ja poest kadus alkoholi. Nende kahe juhtumiga seostab politsei kuu alguses vanglast vabanenud 26- aastast Aivarit. Samas ei saa ta olla süüdi 7. ja 8. novembril Suur- Aia tänaval toime pandud rüüstamistes, kuna ta kandis siis veel eelmist karistust. Kuritegudeseeria jätkub – ööl vastu tänast kella poole viie ajal lõhuti taas Paide Maksimarketi spordikaupade osakonna pakettaken ja varastati talvejopesid ning dresse.


Politsei pressiesindaja Jan Aasma kinnitusel on politseil juhtumitest veel vara rääkida. Aasmaa tunnistas, et mitmel puhul on menetlus juba viinud ka konkreetsete kahtlusalusteni. Mõnel puhul võib olla tegemist ka kaugemalt tundud rüüstajatega.