Kuma uudiste ajaveeb

29.11.02

Haridusminister ei muuda vaatamata peaministri kriitikale järgmise aasta haridusinvesteeringuid


Haridusminister Mailis Rand teatas, et ei kavatse muuta järgmise aasta haridusinvesteeringuid. Ranna kinnitusel puuduvad ministeeriumil võimalused riigieelarve projekti muuta, kuna see on antud üle Riigikogule. Rand selgitab maavanem Theo Aasale ja omavalitsusliidule saadetud kirjas, et valitsus lähtus otsuse tegemisel põhimõttest, et tuleks suunata riiklikke vahendeid ka neile objektidele, millistele ei ole juba aastaid riigipoolseid investeeringutoetusi eraldatud.


Peaminister Siim Kallas soovitas haridusminister Mailis Rannal palju kriitikat tekitanud haridusinvesteeringute jaotuskava ümber teha. Kallast ajendas kohtumine maavanematega, mille käigus kerkis teravalt esile haridusvaldkonna investeeringute küsimus.


Järvamaa Omavalitsuste Liit ja maavanem Theo Aasa pöördusid ka kirjaliku protestinoodiga valitsuse poole, et vaidlustada maakonna haridusinvesteeringute kava.
Maavanem ja JOL ei pea õigeks valitsuse otsust, mille kohaselt eraldab valitsus 2003. aastal suurima summa Roosna- Alliku kooli korrastamiseks. Maavanem ja JOL soovitasid varem 6 miljonit jagada väiksemates summades kõigi kuueteistkümne Järvamaa linna ja valla vahel.