Kuma uudiste ajaveeb

30.10.02

Viljandi maavanem soovib piirata alkoholi müüki

Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder tegi maakonna omavalitsustele ettepaneku piirata alkoholi müüki ja ka alkoholi reklaami. Seeder põhjendab ettepanekut asjaoluga, et maavalitsusse on pöördunud mitu inimest murega alkoholi kerge kättesaadavuse ja liigtarvitamise pärast.

Seeder ütles oma pöördumises vallajuhtide poole, et alkoholi leviku piiramine ei kuulu vastavalt seadustele maavanema kompetentsi, kirjutab BNS. "Nii müügi kui ka reklaami korraldamine on omavalitsuste pädevuses, sellepärast pöördusingi volikogude poole," ütles Seeder oma avalduses. Seederi sõnul on alkoholi liigne tarbimine üheks olulisemaks kuritegevust soodustavaks teguriks.

Viljandi Maavalitsus on keelanud alkohoolsete jookide reklaami riigi doteeritavatel maakonnaliinide bussidel. Alkoholi müük on keelatud ka öisel ajal Viljandis, kuid linna ümbritsevates valdades on see siiski lubatud.

Viljandi politsei andmetel on maakonnas tänavu olnud joobes juhtide süül 33 liiklusõnnetust rohkem kui möödunud aastal. Politseisse on sel aastal toodud 94 purjus alaealist ehk 57 alaealist rohkem kui mullu.