Kuma uudiste ajaveeb

20.10.02

Vabariigi Valimiskomisjon jättis rahuldamata Eestimaa Rahvaliidu protesti Paide valla eelhääletustulemuste tühistamiseks


Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul kinnitas pühapäeva hommikul Kuma raadiole, et Rahvaliidu protesti rahuldamist ei peetud vajalikuks. Samas ei saanud Sibul veel otsust lähemalt kommenteerida, kuna otsuse vormistamine võtab veidi aega. Vabariigi Valimiskomisjoni otsusest räägib Heiki Sibul lähemalt pärast keskpäeva.


Rahvaliit esitas protesti möödunud neljapäeval, kui avastati, et Paide vallamajas asunud valimisjaoskonnas polnud valimisnimekirjade koondnimekiri nõuetekohaselt valimiskabiini seinal vaid kiletaskus kabiini laual. Valimisjaoskonna liikmed olid pannaud nimekirjad kiletaskusse nii, et ühel pool olid Reformierakonna ja Res Publica ning teisel pool Rahvaliidu nimekiri.


Rahvaliidu Järvamaa piirkonna juht Raili Lepik rääkis Kuma raadiole, et valijal võis jääda mulje nagu kandideeriks Paide vallas kaks nimekirja.


Rahvaliidu protesti jättis reedel rahuldamata ka Järva maakonna valimiskomisjon, kes leidis, et valimisjaoskonna tegevus ei mõjuta oluliselt Paide valla valimistulemusi.


Rahvaliidul on õigus kaevata Vabariigi valimiskomisjoni otsus edasi Riigikohtusse.