Kuma uudiste ajaveeb

31.10.02

Tulundusühistu Epiim tähistab täna oma viiendat sünnipäeva

Tulundusühistu Epiim tähistab täna viiendat aastapäeva korporatiivgraafika ehk nime ja logo muutmisega. Firma nimest kaob alates homsest sidekriips ja muutub ka logo.

Ettevõtte juht Jaanus Murakas rääkis Kumaraadiole, et nimi ja logo on läbi teinud olulise muudatuse, kuid samas kannab see endas edasi ka vana kaubamärgi olulisi elemente säilitamaks järjepidevust. Logo muutmine toob kaasa muudatuse ka pakendi kontseptsioonis.

Muraka hinnangul on viis aastat olnud ettevõttele edukad. Epiim tekkis kolme talumeestele kuulunud firma ühinemisel. Ühise ettevõtte moodustasid toona Põltsamaa, Järva-Jaani ja Märjamaa piimatootjad. Kui viis aastat tagasi omas Epiim 8 % toorpiima turust siis tänaseks ostetakse toorpiima kõigis Eesti maakondades omades turust ligi neljandiku. Muraka sõnul maksab Epiim tänavu talumeestele toorpiima eest kokku 250 miljonit krooni. Ettevõtte omanikeringi kuulub 350 talumeest.

Epiim on Eesti suurim piima kokkuostja, mille toodangust moodustab 20% juust ja 80% piimapulbri eksport. Firma omakapital on 30 miljonit Eesti krooni, käive oli mullu 323 miljonit krooni ja kasum 9 miljonit krooni.