Kuma uudiste ajaveeb

23.10.02

Türi vallas loodetakse ühtsele koostööle kõigi volikoguliikmetega


Türi vallavolikogu valimistel said võrdselt 7 mandaati nii Res Publica kui ka valimisliit Ikka Realistid, neist esimese nimekirja eesotsas praegune vallavanem Enn Mäger ja teise nimekirja esinumber senine volikogu esimees Toomas Šadeiko. Ühe mandaadi sai Türi vallavolikogus Isamaaliitlane Hillar Varind, kelle hääl võib saada otsustavaks Türi valla töös.


Varind rääkis täna Kumale, et tema soov ja eesmärk on see, et parteid hakkaksid ka kohalikes omavalitsustes elu juhtima ning seepärast eelistaks ta teha koostööd enim hääli kogunud Res Publicaga. Samas nentis Varind, et Res Publica loodab koostööd teha valimisliiduga ning temale pole veel konkreetseid ettepanekuid tehtud.


Hillar Varindi väiteid kinnitas Res Publica esinumber Enn Mäger, kelle sõnul on Res Publica teinud omapoolse pakkumise nii Varindile kui ka valimisliidule ning nüüd oodatakse pakkumistele tagasisidet. Enn Mäger selgitas, et Türi vallas loodetakse luua volikogu, kus pole koalitsiooni ega opositsiooni ning kohaliku elu edendamise eest seistakse ühiselt. Mägeri kinnitusel näitavad kolme volikogusse saanud poliitilise jõu üksmeelt ka suhteliselt sarnased valimisplatvormid ja lubadused.