Kuma uudiste ajaveeb

25.10.02

Reformierakond loobub Paides koostööst Res Publicaga ja hakkab linna valitsema koos Keskerakonna ja Paide Naisteühendusega


Reformierakonna Paide piirkonna juhatus otsustas täna linna moodustada Paides võimukoalitsioon koos Keskerakonna ja linna naisteühendusega. Paide volikogus on 21 kohta, Reformierakonnal kuus, Keskerakonnal viis ja Paide Naisteühendusel üks hääl, need annavad võimaluse luua 13 –liikmeline võimukoalitsioon.


Reformierakonna tingimus on, et linnapeana jätkab Tõnis Kõiv. Volikogu esimeheks saab ilmselt Peeter Saldre, kes kandideeris Keskerakonna nimekirjas, kuid pole selle erakonna liige. Moodustatakse poliitiline abilinnapea koht, sotsiaal-, haridus-, spordi- ja kultuurivaldkonda hakkab juhima Keskerakonna esindaja. Paide Naisteühenduse esindaja linnaparlamendis Kersti Sarapuu soovib hakata juhtima volikogu sotsiaal- ja hariduskomisjoni.


Reformierakond jätab Paides senised partnerid opositsiooni - Res Publica tuumiku moodustavad Paides endise Realistide nimekirja liikmed, kes on Reformierakonda Paides võimul hoidnud viimased kuus aastat.


Reformierakonna Paide piirkonna juhi Tõnis Kõivu sõnul otsustati nüüd Keskerakonna kasuks, kuna nii moodustub laiapõhjaline koalitsioon, kaovad parteidevaheline kemplemine ja kaklus. Kõivu argument on ka Kesk - ja Reformierakonna hea koostöö riigipoliitikas.


Res Publica Paide osakond tegi veel eile õhtul Reformierakonnale ettepaneku koalitsiooni moodustamiseks Paides. Res Publica soovis volikogu esimehe ja kahe valitsusliikme kohta. Res Publica soovis Paides moodustada poliitikutest koosneva linnavalitsuse, mis tähendanuks seda, et linnavalitsusse ei kuulu automaatselt linnavalitsuse osakonnajuhatajad ehk spetsialistid, vaid linnavalitsuse liikmed nimetatakse koalitsioonipoliitikute hulgast.


Paide linnavolikogu uus koosseis koguneb esimesele istungile järgmisel neljapäeval. Uue koosseisu opositsiooni moodustavad valimised võitnud Res Publica 6 esindajat ja kolm isamaaliitlast.