Kuma uudiste ajaveeb

3.10.02

Rakveres ebaõnnestus täna kaubanduskeskuse avamine, kuna see ei vasta veel kõigile ohutusnõuetele


Rakveres ebaõnnestus täna kaubanduskeskuse avamine, kuna see ei vasta veel kõigile ohutusnõuetele. Keskpäevaks Rakvere Vallimäele ja kaubakeskuse juurde kogunenud inimesed läksid pärast paaritunnist ootamist minema, ära jäi nii avamispidu, kui ka pidulik rongkäik.


Lääne-Virumaa Päästeteenistuse järelvalveosakonna juht Maido Nõlvak selgitas Kuma raadiole, et Kroonikeskus ei vasta mitmetele tuleohutusnõuetele, näiteks on puudu tuletõkkeuksed. Päästeteenistus tegi kaupluse omanikule ettekirjutuse, mille kohaselt tulid kõik puudused kõrvaldada oktoobri lõpuks. Päästeteenistuse heakskiidu puudumise tõttu ei ole ka linnavalitsus keskuse avamiseks luba andnud.


Kroonikeskuse omanikfirma aktsiaseltsi Helter omanik Elmo Erlich ütles Kumale, et linnavalitsus lubas küll veel eile kaaluda loa andmist, kuid täna hommikul seda siiski ei antud. Kuma andmeil on ettevõttel puudu ka elektripingestusluba.


Rakvere linnapea Matti Jõe ütles Kumale, et Kroonikeskuse hoone pole lihtsalt valmis. "Kui hoone pole valmis, siis ei saa linn võtta endale vastustust võimalike riskide ees," kommenteeris Matti Jõe avamispeo läbikukkumist.


Täna hommikul olid 7500 -ruutmeetrise Kroonikeskuse avamiseks valmis enam kui 20 erinevat kauplust ja äri, teiste hulgas Hansapanga kontor, Salva kindlustuse esindus ja Selveri kauplus.