Kuma uudiste ajaveeb

17.10.02

Purjus mees kontrollis Türi linna valimiskomisjoni tööd


Valimiskomisjoni juht Lii Laanetems rääkis Kumale, et jaoskonnakomisjoni sisenes pealtnäha purjus mees, kes väitis, et on Tallinna linna kodanik ning tahab valida Türi linnavolikogu. Jaoskonnakomisjon ei lubanud purjus ja isikut dõendavat dokumenti mitte esitanud mehel valida, palus tal lahkuda ja pärast vähest õiendamist mees lahkus. Mõne aja pärast helistati Laanemetsa sõnul jaokonnakomisjonile, vabandati juhtunu pärast ning väideti, et jaoskonnakomisjon tegi oma tööd hästi ja purjutaja esinemine oli tellitud ja ka kinni makstud.


Laanemetsa sõnul oli pahandamist ka isikut tõendava dokumendi küsimisel, kuid üldiselt laabus eelhääletamine ladusalt. Türi linnas käis eelhääletusel kokku 450 valijat ehk 8, 4 % Türi linna
valijate nimekirja kantud valijatest.


Järvamaal tervikuna käis eelhääletamisel 12.3 % valijatest. Esmaspäevast kolmapäevani toimunud kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelhääletamisel osales Järvamaal üle 3700 inimese. Üleriigiliselt oli protsent 10,5. Maakondade lõikes on Järvamaa eelhääletuse aktiivsuselt seitsmes. Kõige aktiivsem oli eelhääletamine Jõgevamaal ja kõige vähem käis eelhääletusel inimesi Tartu linnas.