Kuma uudiste ajaveeb

2.10.02

Pooleteist tuhandest Türi kinnistuomanikust vaid kolmandik on liitunud ühise jäätmekäitlusprogrammiga


Türi jäätmekäitluse projekti esimene osa hakkab lõpule jõudma, läinud nädalal paigaldati linna paneelmajade lähedusse vanapaberi konteinerid.


Linna keskkonnaspetsialist Arne Pindmaa selgitusel on konteinerite paigaldamine üks osa Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatavast jäätmekäitluse projektist. Lisaks vanapaberi konteineritele on kavas paigaldada veel ka konteinerid pakendi ehk siis klaas-, plast-, tetra- ja alumiinium taara kogumiseks. Kogumispunkte hakkab haldama Väätsa Prügila, kes esialgu hakkab konteinereid tühjendama kaks korda kuus ning hiljem vastavalt konteineri täituvusele. Pindmaa tuletab kõigile elanikele meelde, et jäätmete sorteerimiseks paigaldatud konteinerid on mõeldud vaid lubatud materjali kogumiseks ja olmejäätmete panek on keelatud.


Pindmaa sõnul teeb linnavalitsusele muret jätkuvalt linna jäätmekäitlejate arv ehk siis on pooleteist tuhandest linna kinnistuomanikust vaid kolmandik liitunud ühtse jäätmekäitlusprogrammiga. Tuhat kinnistuomanikku on isekäitlejad, kelle kohta puuduvad andmed prügi ladustamise kohta. Pindmaa sõnul suleti varem türilaste käsutuses olnud Pakamäe prügila kaks aastat tagasi, kuhu paljud linlased oma prügi praegu panevad pole keskkonnakaitsjatel teada.