Kuma uudiste ajaveeb

28.10.02

Paide linnavolikogu Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioonilepe sisaldab linnapea palgatõusu

Paide linnas koalitsioonileppe sõlminud Keskerakonna, Reformierakonna ja Paide Naisteühenduse liikmed panid eile sõlmitud koalitsioonileppe lisaprotokollis paika ka linnapea ja volikoguliikmete tasustamise korra. Lisaprotokoll avaldati hommikul koos koalitsioonileppega maakonna infoportaalis, kuid mõne tunni pärast võeti lisaprotokoll portaalist ära ja jäeti vaid linna koduleheküljele. Linna teabenõuniku Eha Moosel põhjendas protokolli Järva portaalist eemaldamist koalitsioonipartnerite arvamusega, et lisaprotokoll ja selle sisu pole maakondliku tähtsusega ja ei peaks maakonna infoportaali koormama.

Koalitsioonileppe lisaprotokollis plaanitakse linnapea palgatõusu pea nelja tuhande krooni võrra ehk 17 700-a kroonini. Osapooled leppisid kokku, et volikogu esimehe tasu on 50 % linnapea palgast, volikogu aseesimehe tasu 25 % linnapea palgast, alatise komisjoni esimehe tasu 5 % linnapea palgast, linnavolikogu liige saab 2 % linnapea palgast ja komisjoni liige 1 % linnapea palgast.

Lisaks leppisid koalitsioonipartnerid kokku, et aktsiaseltsi Paide Vesi nõukogu koosseisu ei muudeta, OÜ Paide Elamuhooldus nõukokku määratakse linna esindajaks abilinnapea, AS Järvamaa Haigla nõukogu liikmeks määratakse Kersti Sarapuu, AS Väätsa Prügila nõukokku Jaan Kundla.

Järvamaa Omavalitsuste Liidu volikogusse plaanitakse linna esindajateks valida linnapea, linnavolikogu esimees ja abilinnapea. Samuti on eesmärk toetada Tõnis Kõivu jätkamist JOL-i esimehe ametis.

Linnavolikogu uue koosseisu esimene istung toimub neljapäeval, mil vastavalt koalitsioonileppele esitatakse päevakorda kaks lisapunkti - linnapea valimine ja linnapea palga kinnitamine.