Kuma uudiste ajaveeb

14.10.02

Paide linnavolikogu kandidaatidest seitse on maksuametile võlgu kokku üle kuuesaja tuhande krooni


Paide linnavolikogu 173-st kandidaadist seitse on maksuametile võlgu üle kuuesaja tuhande krooni. Järva Maksuamet pöördus Paide Linnavalitsuse poole kirjaga, et paluda linnapoolset abi maksuvõlglastele nende kohustuse meeldetuletamiseks ja võlglaste nimekirja avalikustamiseks.


Maksuvõlgnike nimekirja eesotsas on enam kui kolmesaja tuhande kroonise võlaga perearst ja Res Publica volikogukandidaat Ingrid Alt. Talle järgneb ligi kahesaja tuhande kroonise võlaga Paide Naisteühenduse kandidaat Tiina Grünthal. Kümme kuni 30 000 krooni on võlgu veel Keskerakonna kandidaat Peeter Lodi, Isamaaliidu kandidaadid Tea Herodes ja Egon Hiob, Paide Naisteühenduse kandidaat Helle Kallau ja Res Publica kandidaat Kalle Grünthal.


Paide Linnavalitsuse eelarve- ja majandusosakonna juhataja Reet Rutus rääkis Kuma raadiole, et rahasumma, mis linnaeelarvesse võlglastelt laekumata on, on nii suur, et sellest saaks näiteks korda teha kesklinna lasteaia katuse, sisustada gümnaasiumi käsitööklassi, korrastada tänavat või uuendada tänavavalgustust. Kokku on Paide linnas võlgu 161 füüsilisest isikust ettevõtjat. Rohkem kui kümne tuhande krooniste võlgnike kogu võlasumma on üle miljoni krooni, millest linnaeelarvesse peaks laekuma üle poole miljoni krooni.


Maksuamet palub oma pöördumises maksuvõlglaste nimekiri avaldada linnavalitsuses asuval teadetetahvlil, anda nimekiri ka maanõunikule ja linnavalitsuse ametnikele ning kajastada andmeid linna ajalehes.