Kuma uudiste ajaveeb

28.10.02

Paide linnapeana jätkab Tõnis Kõiv ja volikogu esimeheks saab Peeter Saldre

Paide linnavolikogu Reformierakonna, Keskerakonna ja valimisliidu "Paide naisteühendus" liikmed kirjutasid eile alla koalitsioonilepingule, mille kohaselt jätkab linnapeana reformierakondlane Tõnis Kõiv. Volikogu esimehe kandidaat on Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Peeter Saldre. Koalitsioonileppe kohaselt luuakse Paides ka poliitiline abilinnapea ametikoht hariduse, kultuuri ja sotsiaalvaldkonnas, mis täidetakse Keskerakonna kandidaadiga. Keskerakond on abilinnapea kandidaadiks esitanud Vaata Maailma projektijuhi ja konsultandi Kersti Laastau.

Paide 21liikmelise linnavolikogu uude koalitsiooni kuulub kokku 12 linnavolikogu liiget, kellest kuus on Reformierakonnast, viis Keskerakonnast ja valimisliidu "Paide naisteühendus" esindaja Kersti Sarapuu. Opositsiooni jääb valimised napilt võitnud Res Publica kuue esindajaga ning Isamaaliit kolme saadikuga.

Paide linnavolikogu uue koosseisu esimene istung on kultuurikeskuses tuleval neljapäeval. Istungi päevakorras on linnavolikogu esimehe ja aseesimehe valimine ning linnavalitsuse tagasiastumine.