Kuma uudiste ajaveeb

23.10.02

Koigi vallas saavad koalitsiooni moodustamisel sõna sekka öelda kolm erakonda, valimisvõidu saanud Rahvaliit toetab senise vallavanema jätkamist


Koigi valla 11-st volikogukohast said valimistel neli mandaati Rahvaliit, neli Keskerakond, kaks mandaati Reformierakond ja ühe koha Res Publica. Viimase nimekirjas jäi volikogu uuest koosseisust välja senine volikogu esimees Leiger Metsalu.


Keskerakonna nimekirjas enim hääli kogunud senine vallavanem Jüri Randmäe rääkis raadiole, et koalitsiooni moodustamist arutatakse nii Rahvaliidu kui Reformierakonnaga. Kuidas jagatakse volikoguesimehe ja vallavanema kohti ei soovinud Randmäe täna veel öelda ja kinnitas, et asjad saavad selgemaks selle nädala lõpuks.


Koigis valimisvõidu saanud Rahvaliidu esindaja Valdis Rikkinen rääkis raadiole, et Rahvaliit toetab esialgu senise vallavanema Jüri Randmäe jätkamist. Volikogu esimehe kohta ei osanud Rikkinen veel ennustada.
Valdis Rikkinen lisas, et tavapärase koalitsiooni moodustamisest ja opositsiooni jäämisest ei saa Koigi puhul rääkida, kuna väikses vallas teevad koostööd kõik poliitilised jõud. Näiteks kui Rahvaliidu esindus ei hääleta võimule saanud volikogu esimehe poolt, siis ei tähenda see, et vähem koostööd tehakse ja rohkem otsustele vastu seistakse.