Kuma uudiste ajaveeb

18.10.02

Koeru Hooldekodust saab sihtasutus


Maavanem Theo Aasa ning maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Ülle Leesmaa andsid täna sotsiaalministeeriumi asekantsler Riho Rahuojale üle sihtasutuse Koeru Hooldekodu moodustamise dokumendid.


Ülle Leesmaa selgitas Kuma raadiole, et sihtasutuse moodustamise eesmärk on laiendada ja parendada Koeru Hooldekodus pakutavaid teenuseid. Näiteks on plaanis käivitada hooldusraviteenus. Leesmaa sõnul tekib omandivormi muutusega Hooldekodul motivatsioon oma teenuspaketti laiendada, kuna siis hakkab hooldekodu saama osutatavate teenuste eest tulu otse oma eelarvesse, praegu läheb teenustest saadav tulu riigikassasse. Leesmaa kinnitas, et inimestele tähendab omandivormi muutus head, kuna teenuste kvaliteet peaks tunduvalt paranema.


Kavakohaselt peaks sotsiaal- ja rahandusministeeriumid sihtasutuse kava kinnitama jõuludeks ning siis läheb asi arutlusele vabariigi valitsusse. Plaani järgi toimub Koeru Hooldekodu omandivormi muutmine ehk siis sihtasutuse moodustamine tuleva aasta esimeseks veebruariks.