Kuma uudiste ajaveeb

23.10.02

Keskerakonna nimekirjas Oisu volikogusse saanud Piret Lai süüdistab Valdu Välimäed valija valikuvabaduse piiramises


Keskerakonna nimekirjas Oisu vallavolikokku valitud Piret Lai esitas politseile avalduse paludes uurida valimisliit "Oisu" juhi ja Kärevere külavanema Valdu Välimäe valimiseelset tegevust.


Politseikonstaabel Alo Allemann rääkis Kumale, et Piret Laia avalduses esitatud süüdistust määratletakse karistusseadustikus kui inimese valikuvabaduse piiramist. Tännassilma külavanem Piret Lai väitis oma avalduses, et Valdu Välimäe viis Tännassilma külas elava naise vägisi valima ja sundis võlgnevusele viidates valima Valdu Välimäe poolt. Politsei uuris koos vallasekretäri ja valimiskomisjoni juhi Mare Jaanimäega vanaproualt selgitusi, proua kinnitusel pole Valdu Välimäe sundinud teda enda poolt hääletama ega vägisi valima viinud. "Valisin Välimäe poolt ja teen seda ka järgmistel valimistel," tunnistas vanaproua politseile.


"Umbes kuu aega hammustas kõnealust vanaprouat Kärevere külas koer ning külavanem Valdu Välimäe viis proua autoga Paidesse arsti juurde. Arsti juurest tagasi sõites pakkus kannatanu Välimäele raha, kuid viimane keeldus raha vastu võtmast ning koerahammustusest vigastada saanud vanaproua lubas tänutäheks anda oma hääle Välimäele," rääkis Allemann. Politsei otsustas loobuda väärteomenetlusest Valdu Välimäe suhtes, kuna valijal pole mehele etteheiteid.


Valdu Välimäe selgitas raadiole, et eelvalimise ajal palusid mitmed külaelanikud ennast valimisjaoskonda sõidutada ning ta ei näinud põhjust keeldumiseks. Ka kõnealuse proua sõidutas Välimäe koos teiste valijatega valimisjaoskonda.


Avalduse esitanud Piret Lai keeldus juhtunut raadiole kommenteerimast.