Kuma uudiste ajaveeb

18.10.02

Järvamaal algas helkurikampaania


Täna algab Järva Politseiprefektuuri, Salva Kindlustuse ja Kuma Raadio kampaania helkuri kandmise propageerimiseks. Järvamaa õpilastele ja lasteaialastele jagatakse helkureid ning teavet ohutuks liiklemiseks.


Igal aastal juhtub pimeda ajal jalakäijatega õnnetusi just seetõttu, et nad liiguvad tumedates riietes helkurita. Ka tänavu nõudis pime sügis Järvamaal esimese inimelu, kui Tallinna - Tartu maanteel jäi auto alla vanem mees.


Järva politseiprefekt Erki Nelise sõnul on helkuri vajalikkusest küll palju räägitud, kuid paljudele pole sõnum kohale jõudnud. Helkureid ei kanta ikka veel ja tihti hukkub inimene autorataste all just seetõttu, et autojuhil pole lihtsalt võimalik jalakäijat pimedal teeserval reageerimiseks piisava ajavaruga näha. "Kindlasti on odavam osta helkur ja seda kasutada. Kokkupõrkes autoga jääb jalakäija alati kaotajaks, inimelu on aga hindamatu väärtusega," rääkis Nelis.


Kolme kampaanianädala käigus jagavad politseinikud ja Salva kindlustuse esindajad lastele helkureid ning selgitavad selle kandmise vajadust.


Salva Kindlustuse Järvamaa Piirkonna juht Heili Burmeisteri sõnul saavad helkurid lasteaialapsed ja koolides neljanda klassi õpilased, noorematele klassidele on helkureid jagatud varasemate kampaaniate käigus.


Erki Nelis kutsub kõiki helkurit kandma - see päästab elu.