Kuma uudiste ajaveeb

23.10.02

Järvamaa 16-st omavalitsusest pooltes sõltub lähipäevade läbirääkimistest, kes juhib järgmised kolm aastat valla/linna valitsust ja kes volikogu tööd


Järvamaa 16-st omavalitsusest pooltes sõltub lähipäevade läbirääkimistest, kes juhib järgmised kolm aastat valla/linna valitsust ja kes volikogu tööd. Nimetatud ametikohtade täitmine on veel lahtine Paide ja Türi linnas, Paide ja Türi valdades ning ka Järva-Jaanis, Imaveres, Väätsal ja Koigis.


Paides valimisvõidu saanud Res Publica nimekirjale esitasid soovi koalitsiooni moodustamiseks Reformi- ja Keskerakonna nimekirjad. Res Publica Paide juht Andres Jalak rääkis Kumale, et seni on koalitsiooniettepanekud teinud Reformierakond ja Keskerakond, kes said volikogusse vastavalt kuus ja viis mandaati. Res Publica Järvamaa piirkonna juhatus ja Paide linnavolikogusse saanud liikmed arutavad erinevaid võimalusi ja esitavad siis ettepanku piirkonna üldkoosolekule, kes otsustab koalitsioonilepingu sõlmimise. Arvestades valimiste tulemusel volikogus jaotatud mandaate saavad Paide linnas omavahel koalitsiooni moodustada Res Publica ja Reformierakond, Res Publica ja Keskerakond ning ka Keskerakond ja Reformierakond.


Keskerakonna Paide osakonna juht Aivo Toomistu rääkis raadiole, et Keskerakonna uksed on avatud mõlemale ehk siis nii Res Publica kui ka Reformierakonna pakkumistele. Toomistu ei välistanud võimuliidu moodustamist Reformierakonna ja Keskerakonna vahel. Keskerakonna Paide osakonna linapea ja volikoguesimehe kandidaadid on Aivo Toomistu ja Peeter Saldre.