Kuma uudiste ajaveeb

18.10.02

Järvakad protestivad haridusraha jagamise vastu


Järvamaa Omavalitsuste Liit ja maavanem Theo Aasa pöörduvad valitsuse poole, et protesteerida maakonna haridusobjektide investeeringute kava vastu. Maavanem ja JOL ei pea õigeks valitsuse otsust, mille kohaselt eraldab valitsus 2003. aastal suurima summa Roosna- Alliku kooli korrastamiseks. Kogu maakonnale eraldab valitsus 6 miljonit krooni, sellest läheb pea kaks miljonit Roosna- Alliku Põhikoolile.


Maavanem ja JOL soovitasid varem 6 miljonit jagada väiksemates summades kõigi kuueteistkümne Järvamaa linna ja valla vahel. Haridusministeerium on järgmise kolme aasta investeeringute programmis kavandanud 400 000 krooni asemel 1,9 miljoni krooni eraldamise Roosna-Alliku põhikoolile, mille direktor on Keskerakonna nimekirjas kandideeriv Daina Pärt. Keskerakonna nimekirja kuuluvad nii haridusminister Mailis Rand kui Roosna-Alliku vallavanem Rein Köster. JOLi ja maavanema pakutud summasid on kõiki Roosna – Allikule raha saamiseks umbes 100 000 krooni võrra vähendatud. Ka eelmisel aastal pöördus JOL valitsuse poole, kuna toona eraldati raha vaid Imavere Põhikoolile ja Paide Gümnaasiumile.


Pöördujad meenutavad valitsusele haridusminister Mailis Ranna lubadust selle aasta kevadest, kus Rand kinnitas, et sel 2003. aastal riigieelarvest Järva maakonnale munitsipaalõppeasutuste riiklikeks investeeringuteks planeeritud raha jaotuse otsustab Järva Maavalitsus kooskõlastatult omavalitsusliiduga. Omavalitsusliidu tegevjuht


Tiina Oraste ei looda enda sõnul, et valitsus ka sel aastal protesti arvestaks, kuid Toompeale tahetakse saata selge sõnum, et Järvamaal ei olda rahul omavalitsuste ja maavanema otsuse ignoreerimisega.