Kuma uudiste ajaveeb

23.10.02

Järva-Jaanis moodustavad esialgsetel andmetel koalitsiooni Rahvaliit ja Keskerakond


Järva-Jaani vallavolikogus said 13-st mandaadist 6 Res Publica nimekirjas kandideerinud inimesed, neli kohta sai Rahvaliit ja kolm kohta Keskerakond, kusjuures eelmisest kooseisust valiti uude volikogusse vaid viis inimest, välja jäi teiste seas ka senine volikogu esimees Tuve Kärner.


Rahvaliidu Järva-Jaani piirkonna juht Vello Kivila rääkis Kumale, et ilmselt moodustavad Järva-Jaanis koalitsiooni Rahvaliit ja Keskerakond, kes kahepeale saavad kokku 7 mandaati, lisaks kandideeris Res Publica nimekirjas Järva-Jaani volikokku kaks Rahvaliidu liiget. Kivila lisas, et tõsist koalitsiooni ja opositsiooni kujunemist Järva-Jaanis oodata pole ning kõik nimekijrad teevad koostööd. Kivila kiitis senist vallavanemat Olev Peetrist ja arvas, et vallavanem võib Järva-Jaanis samaks jääda, aga kes volikogu tööd juhtima hakkab ei osanud Kivila veel ennustada.


Senise volikogu esimehe uuest koosseisust välja jäämist ja ainult viie endise liikme tagasi valimist põhjendas Kivila asjaoluga, et inimesed on tüdinenud senisest võimust, oodatakse muutusi ja uuendusi ning just seetõttu osutusid valituks need, kes varem pole volikogus olnud.