Kuma uudiste ajaveeb

17.10.02

Isamaaliit süüdistab Järvamaa Peapostkontorit Reformierakonna kampaania soosimises, Reformierakond ja Eesti Post eitavad riigiasutusele sobimatut kokkulepet


Uudisteagentuur BNS kirjutab, et Järvamaa peapostkontor lubas Reformierakonnale, et Paides kantakse valimiseelsel nädalal kahel päeval elanikele koju vaid nende valimismaterjale. BNS kirjutab, et kahel päeval Paides seega riigiettevõtte Eesti Post töötajad vastavalt suulisele kokkuleppele teiste erakondade otsepostituslehti laiali ei kanna. Kuma Raadio andmetel andis BNSile süüdistusevihje Isamaaliidu pressiesindaja Olev Kenk.


Postkontori direktor Toomas Lont selgitas Kuma raadiole, et mitme erakonna materjalide samaaegne laialikandmine pole lihtsalt võimalik, kuna Postkontoris pole nii palju töötajaid. Postkontor pakub otsepostitusteenust kõigile, kes seda tellivad ja selle eest maksavad. "Postkontori võimalused on piiratud ja kuna enne valimisi on töökoormus eriti suur, siis jaotatakse otsepostituslehtede laialikandmine erinevatele päevadele, konkreetsed postituspäevad lepitakse eelnevalt tellijaga kokku ning Postkontor ei eelista üht erakonda teistele," rääkis Lont ja lisas, et kuna Reformierakond oli esimene, kes eelolevaks laupäevaks otsepostituse tellis, siis see ka võimaldati.


Lont ise ei kuulu Reformierakonda. Tema sõnul tuli ta Reformierakonnale vastu vaid põhjusel, et nemad taotlesid sellist asja esimestena ning talle ei tulnud pähe, et see võiks teiste Paides kandideerivate poliitikute suhtes olla ebaõiglane, postkontor teeb lihtsalt oma igapäevatööd.


Reformierakonna Paide piirkonna juht linnapea Tõnis Kõiv rääkis Kuma raadiole, et teiste erakondade lehtede levitamise keelust polnud juttu, erakond ostis Postkontorilt teenust hinnakirja alusel, täiendavate tingimusteta. Kõivu sõnul ostis erakond Postkontorilt teenust ligikaudu 10.000 krooni eest ja tuleval laupäeval planeeritav otsepostitus on kogu teenuspaketi üks osa. Kõiv lisas, et erakond plaanib laupäeval teha valijatele üllatuse, mille laialikandmine on mahukas, kuna üllatus pole paberkandjal.