Kuma uudiste ajaveeb

9.10.02

Hommikul ootamatult alanud lumesadu ja libe tee tõid kaasa mitmeid liiklusõnnetusi


Kolmapäeva hommikul ootamatult alanud lumesadu ja libe tee tõid endaga kaas esimesi teateid liiklusõnnetustest. Politsei, Päästeteenistuse ja liiklejatel teatel on Mäo Tallinna ja Mäo Rakvere suunal toimunud vähemalt kuus liiklusõnnetust. Inimesed õnnetustes viga ei saanud.


Järva Politseiprefekt Erki Nelis rääkis Kumale, et oleks ka ise hommikul Jürits Paidesse tööle sõites avariisse sattunud, kui libedal teelõigul üritas vastassuunavööndis liikunud auto teisest mööda sõita. Nelise sõnul ei arvesta paljud juhid muutliku teeoluga, hindavad oma võimeid ja tee olukorda üle ning see on ka peamine põhjus, miks õnnetused juhtuvad.


Kuigi naastrehvidega võib vastavalt seadusele sõita tulevast teisipäevast, soovitab politsei naelkumme kasutada juba tänasest. Prefekti sõnul on politsei ülesanne karistada neid, kes oma tegevusega seavad ohtu nii enda kui ka teiste liiklejate elu ja tervise. Kui aga naastrehvid praegu kasutusele võtta, siis sellega aidatakse kaasa ohutuse tagamisele ning selle karistamine pole politsei arvates õiglane.


Nii Politsei kui ka Päästeteenistus paluvad kõigil liiklejatel olla äärmiselt ettevaatlik, et vältida libeda tee ja halva nähtavuse tõttu liiklusõnnetusse sattumist.