Kuma uudiste ajaveeb

18.10.02

Eesti Posti sisejuurdluse esialgsetel tulemustel pole Paide Peapostkontor rikkunud klientidega sõlmitud lepinguid, ega eelistanud üht erakonda teisele


Eesti Post kinnitab, et Paide Peapostkontori piirkonnas on valimisreklaami kanne toimunud vastavalt lepingutele ja nendes esitatud tähtaegadele. Nii Isamaaliidul kui Reformierakonnal on vastavad lepped kirjalikult sõlmitud ja neid täidetakse tähtajaliselt. Eesti Posti poole pole pretensiooniga pöördunud valimiskampaania perioodil ükski erakond.
Sisejuurdlus pole veel lõppenud ja esialgu jätkab Paide Peapostkontori direktori töökohustuste täitmist tootmisdirektor Signe Oja.


Neljapäeval kirjutas BNS, et Paide Peapostkontor soosib Reformierakonna valimiskampaaniat jagades valimiseelsel nädala kahel päeval vaid Reformierakonna otsepostituslehti. Seega ei kanna riigiettevõtte töötajad laiali teiste erakondade otsepostitusmaterjali. Kuma raadio andmetel sai BNS vihje Isamaaliidu pressiesindajalt Olev Kengilt.


Nii Paide Peapostkontori direktor Toomas Lond kui ka Reformierakonna Paide piirkonna juht Tõnis Kõiv eitasid riigiasutusele sobimatud kokkulepet.


Toomas Lont selgitas Kuma raadiole, et Postkontori võimalused on piiratud ja kuna enne valimisi on töökoormus eriti suur, siis jaotatakse otsepostituslehtede laialikandmine erinevatele päevadele, konkreetsed postituspäevad lepitakse eelnevalt tellijaga kokku ning Postkontor ei eelista üht erakonda teistele," rääkis Lont. "Kuna Reformierakond oli esimene, kes eelolevaks laupäevaks otsepostituse tellis, siis see ka võimaldati."


Tõnis Kõiv rääkis Kuma raadiole, et erakond ostis Postkontorilt teenust hinnakirja alusel, täiendavate tingimusteta. Kõivu sõnul ostis erakond Postkontorilt teenust ligikaudu 10.000 krooni eest ja tuleval laupäeval planeeritav otsepostitus on kogu teenuspaketi üks osa.