Kuma uudiste ajaveeb

9.10.02

Edelaraudtee ja Järvamaa Ühistranspordikeskuse kuu aega väldanud ühine sooduspiletikampaania ei suurendanud oluliselt reisijate arvu


Ühistranspordikeskuse juht Harri Lepamets selgitas Kuma raadiole reisijate küsitlusest selgunud ühe peamise põhjusena, et inimestele ei sobinud rongide sõidugraafik ehk siis sooviti, et rongid jõuaks Tallinnasse või Viljandisse varem.


Lepametsa sõnul kasutas bussi ja rongi liitpiletit esialgsel hinnangul paar inimest päevas. Lepamets lisas, et hoolimata reisijate vähesusest andis kampaania siiski tulemust ehk siis saab teha põhjaliku analüüsi reisijate vajadusest ning seda siis hiljem sõidugraafikute planeerimisel arvestada.


Edelaraudtee reisijateveo teenistuse direktor Kalvi Pukka rääkis Kumale, et Edelaraudtee ilmsel sel aastal sõidugraafikut ei muuda ja sõiduaegade muudatus on planeeritud järgmise aasta maikuu viimasele pühapäevale.


Praeguse graafiku alusel jõuab tööpäeviti esimene rong Türilt pealinna kell 7.18 ja järgmine kell 9.18. Viljandisse jõuab esimene rong Türilt keskpäevaks.