Kuma uudiste ajaveeb

13.9.02

Turvafirma ESS Lõuna vahetas nime, nüüdsest valvavad Järvamaal korda Falck Lõuna-Eesti Järvamaa esinduse töötajad


Aktsiaseltsi ESS Lõuna firmanime muutmise protsess on edukalt lõppenud - kolmapäeval, kinnitati Äriregistris kanne, mille kohaselt on ettevõtte uueks nimeks Aktsiaselts Falck Lõuna-Eesti, Järvamaal jätkab turvalisuse tagamist Falck Lõuna-Eesti Järvamaa esindus. Falck Lõuna Eesti on kontserni Falck-Eesti üks seitsmest ettevõttest.


Senine ESSi nüüd Falck Lõuna-Eesti Järvamaa esinduse juht Ülo Mets selgitas Kuma raadiole, et sisulisi muudatusi turvateenuses seoses nimevahetusega ei toimu. Nimevahetus on tingitud sellest, et rahvusvaheline turvakontsern Falck ostis turvafirma ESS ja omanikud soovivad nüüdsest eksponeerida oma kaubamärki. Mets lisas, et tegelikult on Falck Eestis tegutsenud juba varem ja ka ESSi ostmine toimus 1998-ndal aastal, mis tähendab, et Falcki teenust kasutasid kõik, kes seni ESS-iga koostööd teinud.


Metsa sõnul saadab ettevõte kõigile klientidele järgmise kuu arvega nimemuutmisest kirjaliku teate, kuid seni sõlmitud lepingud jäävad kehtima ja inimeste jaoks midagi ei muutu.


Endises ESSis praeguses Falck-Eestis töötab üle kolme tuhande inimese ja ettevõtte aastakäive on 585 mln krooni. Falck Eesti eelkäija ESS asutati 1991.aastal ja see kujunes paari aastaga Eesti juhtivaks turvaettevõtteks. Taani pääste- ja turvakontsern Falck asutati 1906 aastal Kopenhaagenis tuletõrjeüksusena. Hetkel osutavad Falcki tütarettevõtted teenuseid 80 riigis kuuel kontinendil ja selles töötab üle 205 000 inimese.