Kuma uudiste ajaveeb

25.9.02

Türi Linnamuuseumis saab tänasest tutvuda legendaarse raadiohääle ja helilooja Pilvi Üllaste elulooga. Näitusega tähistab muuseum Pilvi Üllaste 85. sünnipäeva


Muuseumi konsultant Edith Ruisu rääkis Kumale, et näitusel on Üllaste eluloolised andmed, näiteid tema tööst - seitse maali, raamatud ja fotosid nii perekonnast kui ka tööst Türi keskkoolis ja ringhäälingus. Samuti kaks originaal käsikirja ühest raadiosaate lavastusest ja ühest Türi Keskkoolis lavastatud pantomiimietendusest.


Pilvi Üllaste sündis 18.septembril 1917.aaastal Tallinnas Ustus Tõnissoni(Toomendi) ainsa lapsena. 1935.aastal asus Üllaste esimesele töökohale etenduste muusikalise kujundajana Eesti Draamateatris. Enne sõda töötas Üllaste Riigi Ringhäälingus mudilaste- ja lastetundide korraldajana ja oli armastatud raadiotädi Pilvi. 1945.a. asus ta elama Türile ja õpetajaks Türi keskkooli. Alates 1948.aastast elab Pilvi Üllaste Väätsal.


Ruisu lisas, et näitusega saab küll tänasest tutvuda, kuid pidulik avamine toimub koos näituse "Türi juubelid" avamisega oktoobri alguses.