Kuma uudiste ajaveeb

25.9.02

Talunik üritas põllumajandusettevõttelt väetist varastada


OÜ Aravete Agro tegevdirektor Leonid Linkov rääkis Kuma raadiole, et Käravete väetiselaos hakkas kesköö paiku tööle valvesignalisatsioon, mispeale läksid rohumaade agronoon Arvi Pent ja tema abikaasa, Aravete osakonnajuhataja Vaike Pent asja kontrollima.


Arvi ja Vaike Pent avastasid väetiselaos sissemurdmise ja lao lähedal pidasid nad kinni traktori MTZ koos kaheteljelise haagisega, millele oli laetud 12 viiesajakilost mineraalväetise kotti. Vargaks osutus kohalik 30aastane talunik, kes anti üle politseile.


Järva Prefektuuri pressiesindaja Jan Aasma rääkis Kumale, et mees on oma süüd tunnistanud ja viibib hetkel kahtlusalusena vahi all. Uus karistusseadustik näeb Aasma sõnul kõnealuse teo eest süüdimõistmisel ette kuni viieaastase vangistuse


Leonid Linkov lisas, et Aravete Agro paigaldas mõned aastad tagasi suure varguselaine tõttu valvesignalisatsiooni enamusele oma hoonetele. Linken avaldas lootust, et kohus määrab kurjategijale õiglase karistuse, mis oles õpetuseks ja hoiatuseks kõigile teistele, kes sarnaseid kuritegusid kavandavad.