Kuma uudiste ajaveeb

18.9.02

Raadiotädi Pilvi tähistab 85. juubelit


Legendaarse kalendritegija Mats Tõnissoni perekond on Türiga seotud rohkem kui sajandi. Türiga on seotud ka tema pojatütar legendaarne raadiohääl ja helilooja Pilvi Üllaste, kes tähistab kolmapäeval oma 85.sünnipäeva.


Türi linnamuuseumi konsultant Edith Ruisu rääkis Kuma raadiole, et juubilar on särav isiksus, täis loomejõudu ja teotahet. Eelmise juubeli tähistamiseks ilmus viieteistkümne aasta jooksul kogutud materjali põhjal "Matsiraamat", käesolevaks juubeliks on valminud kogumik "Kirilind", millesse on valitud aastatel 1938-1998 kirjutatud luuletusi ja laule.


Pilvi Üllaste sündis 18.septembril 1917.aastal Tallinnas Ustus Tõnissoni(Toomendi) ainsa lapsena. 1935.aastal asus Üllaste esimesele töökohale Eesti Draamateatris, kus töötas etenduste muusikalise kujundaja. Aastatel 1938- 1940 töötas Üllaste Riigi Ringhäälingus mudilaste- ja lastetundide korraldajana ja oli armastatud raadiotädi Pilvi. 1945.a. asus ta elama Türile ja õpetajaks Türi keskkooli. Alates 1948.aastast elab Pilvi Üllaste Väätsa vallas.


Pilvi Üllaste loometööd tähistavad muusikalavastused, laulikud, ligikaudu 300 maali ja raamatud. Ruisu sõnul avatakse järgmisel kolmapäeval Türi Linnamuuseumis Pilvi Üllaste juubeli tähistamiseks näitus raadiotädi elust ja loomingust.