Kuma uudiste ajaveeb

12.9.02

Politsei vahistas Paides tuletõrjujana töötanud narkodiileri


Viljandi Politseiprefektuuri narkokuritegude talitus pidas koostöös Järva Politseiprefektuuri kolleegidega augusti lõpul Järvamaal kinni kolm meest narkootilise aine omandamise ja hoidmise eest ning politseil on alust kahtlustada neid ka narkootikumide levitamises.
Politsei vahistas Järvamaa Päästeteenistuses Paide komandos tuletõrjujana töötava 30aastase Kalle ning kaks Järvamaalt pärit, kuid hetkel Tallinnas kõrgkoolides õppivat noormeest – 25aastased Eigo ja Tarmo.


Viljandi Politseiprefektuuri pressiesindaja Agu Lall rääkis Kuma raadiole, et meeste elukohtades toimunud läbiotsimisel võeti ära suur kogus amfetamiini. Konfiskeeritud amfetamiini täpset kogust pole uurimise huvides veel võimalik avaldada.


Päästeteenistuse juht Margo Klaos avaldas nii enda kui kogu maakonna päästemeeskonna nimel kahetsust, et selline inimene sattus töötama just tuletõrjujana. Samas tunnistas Klaos heameelt, et narkootikumidega kaubitseja avalikuks tuli ja see mees tuletõrjuja ametist vabastatakse. "Kahetsusega tuleb tunnistada, et 130-ne töötajaga meeskonda sattus inimene, kes ei hoolinud ei tuletõrjujate ega päästeteenistuse ausast nimest ja tegi oma teoga kahju nii maakonna kui kogu Eesti päästeametile, " rääkis Klaos. Eeluurimise ajaks on narkoäris kahtlustatava Kallega tööleping peatatud ja pärast kohtus süüdismõistmist tööleping ka lõpetatakse.


Järvamaal kinni võetud mehed võeti vahi alla 21. augustil algatatud kriminaalasja raames, kui Võhma kiirtoitlustuse juures peeti kinni sõiduauto Opel Record, millest leiti narkootilisi aineid. Tookord pidas politsei kinni neli meest, kellest osa olid amfetamiini manustanud vahetult enne vahistamist.