Kuma uudiste ajaveeb

16.9.02

Paides avati linna esindusstaadion


Paide Ühisgümnaasiumi juures avati esmaspäeval linna esindusstaadion.


Paide linnapea Tõnis Kõivu sõnul alustati staadioni rajamist koos koolihoone ehitamisega juba 1989. aastal, kuid siis ajad muutusid ja esialgu jagus raha vaid koolimaja ehituseks. Mullu saadi staadioni ehituse lõpetamiseks riigieelarvest 1,4 miljonit ja linnaeelarvest lisati veel pea kaks miljonit krooni. Staadionil on kaheksa jooksurada, pallimängude väljak ja vajalikud kohad erinevate kergejõustikualade tegemiseks.


Kooli direktor Tiiu Juurmaa lisas, et päris kõike uuel, kaasajale vastavate mõõtmetega staadionil siiski veel pole. Tulevikus tuleb osta jooksuradadele kate, ehitada pealtvaatajatele tribüünid ja täiendada spordivarustust. Rohkem kui 900 õpilasega koolile on uus staadion tähtis kehalise kasvatuse tundide ja treeningute läbiviimiseks, kuid kindlasti saab seal tulevikus pidada ka mitmesuguseid väiksemaid ja suuremaid võistlusi ning ülelinnalisi sportlikke meelelahutusüritusi.


Staadioni avamisel läbisid kooli 10 paremat noorsportlast esimese võistlusdistantsi – 800 meetrit, samuti toimus pallisaluut ja esinesid võimlejad.