Kuma uudiste ajaveeb

23.9.02

Nädalavahetusel sadanud vihm, külm ilm ja raske metsarada tingisid paljude sõjameeste katkestamise Kaitseliidu Järva Maleva patrullvõistlusel


Nädalavahetusel toimunud Kaitseliidu Järva Maleva patrullvõistluse võitis Paide Malevkonna esimene võistkond koosseisus mulluse Erna võitjad Aare Kabel, Urmas Kõunurm, Indrek Reismann ja Roland Randmäe. Teise koha sai Koeru ja kolmanda koha staabi võistkond, neljanda koha võttis Jõgeva. Seitsmeteistkümnest laupäeva hommikul startinud võistkonnast jõudis eile pärastlõunal finišisse vaid neli võistkonda.


Kui enamus võistkondi loobus juba esimese päeva õhtuks, siis kaitseliitlastega koos võistelnud Järva Politsei esindus loobus võistlusest ööl vastu pühapäeva kolmandalt kohalt, kusjuures teisest kohast lahutas mehi vaid viiesekundiline kaotus. Võistkonna juhi konstaabel Alo Allemanni sõnul jäi politseivõistkonnal võistlus pooleli öösel kella kahe paiku, kui kahe mehe põlved ei pidanud enam koormusele vastu. Allemanni sõnul oli rada väga raske ja vihm ning öine külm ei soosinud sõjamehi.


Võistluse peakohtunik kapten Arvi Niglas hindas võistluse kordaläinuks, kuigi lõppu vaid neli võistkonda jõudis. Niglase kinnitusel oli rada väga raske ja kogu laupäeva sadanud vihm sundis enamuse võistkondi märja ja külma tõttu katkestama. Kokku tuli võistkondadel läbida 27-e tunni jooksul metsas linnulennult 50 kilomeetrit ja vahepealsetes kontrollpunktides täita erinevaid sõduriülesandeid.


Võistluse lõpetamisel tänas ja autasustas tublimaid kaitseminister Sven Mikser. Maakondliku võistluse võitnud võistkond esindab Järvamaad Eel-Erna võistlusel.