Kuma uudiste ajaveeb

23.9.02

Järva Maakohus lükkas Paide keskkomando endise pealiku hagi Järvamaa päästeteenistuse vastu arutelu vandeadvokaadi haigestumise tõttu edasi


Järva Maakohus lükkas täna ennelõunal edasi arutelu Paide keskkomando endise pealiku Jüri Hiiemäe hagi Järvamaa päästeteenistuse vastu, kus Hiiemäe nõuab töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamist ja tema tööle ennistamist komandopealiku kohale. Kohtunik Heino-Vello Pihlaku sõnul ei saanud täna arutelu vandeadvokaadi haigestumise tõttu alustada ja istung lükati novembrisse.


Päästeteenistuse direktor Margo Klaos lõpetas Paide komando endise pealiku Jüri Hiiemäega töölepingu mullu detsembris. Margo Klaos ütles pärast töölepingu lõpetamist Kumale, et Hiiemäe ei täitnud õnnetuspaigal tööohutusnõudeid. Samuti rikkus Hiiemäe Klaose sõnul töödistsipliini.


Jüri Hiiemäe on Kumale öelnud, et Klaos on vabastamise põhjuse piltlikult öeldes pastapliiatsist välja imenud. Hiiemäe konkureeris koos Klaosega päästeteenistuse juhi kohale ja ka see võib mehe arvates olla üks vabastamise põhjus.


Tüli ja vabastamise põhjus sai alguse mullu Mäos bensiinijaama lähistel toimunud majapõlengust. Hiiemäe tunnistas Kuma Raadiole, et Mäos elumaja kustutades läks ta käsuliinist mööda ja jättis päästetööde juhti juhtunust teavitamata, mis omakorda kiirendas Hiiemäe väitel päästetöid ja päästis tulest pool elumaja.