Kuma uudiste ajaveeb

12.9.02

Üheksa omavalitsust saavad ISPA Pärnu jõe valgala projektist sada miljonit krooni joogivee ja kanalisatsioonitrasside parandamiseks


Vändra alevivalitsuses kogunesid ISPA Pärnu jõgikonna projektis osalejad, kelle hulgas on Järvamaalt Järva-Jaani, Roosna-Alliku, Väätsa ja Oisu vallad ning Türi linn, kokku osaleb projektis üheksa omavalitsust Järva- ja Pärnumaalt.


Keskkonnaministeeriumi ISPA büroo juhataja Aivar Küttim selgitas Kumale, et ISPA Pärnu jõe valgala projekti eesmärk on parandada piirkonda jäävata elanike joogiveekvaliteeti ning kanalisatsioonitrasside olukorda. Küttimi sõnul ehitatakse osalevate omavalitsuste suurematesse asulatesse ligi saja miljoni krooni eest uusi trasse ja veepuhastusjaamu.


Tänasel kokkusaamisel valitakse projekti arendaja, kes võtab üheksat omavalitsust hõlmava projekti juhtimise enda kanda. Samuti tuleb juttu kolmepoolse lepingu sõlmimisest. Lisaks omavalitsustele osalevad kokkusaamisel Keskkonna- ja rahandusministeeriumi, Pärnumaa keskkonnateenistuse ning Keskkonnainvesteeringute Keskuse esindajad.