Kuma uudiste ajaveeb

29.8.02

Türi linna teisest lisaeelarvest läheb üle miljoni krooni Türi Majandusgümnaasiumile ja linna heakorrale


Türi linnavolikogus läheb neljapäeval esimesele lugemisele linna selle aasta teine lisaeelarve, mille kogumaht on 1,7 miljonit krooni.


Linna eelarveosakonna juhi August Alberti sõnul on projektis suurim summa, ehk 575 000 krooni planeeritud Türi Majandusgümnaasiumi valgustuse ja dušširuumide korrastamiseks. Pisut üle poole miljoni planeeritakse kulutada ka linna heakorrale ehk siis valgustuse, rannaääre ja tänavate korrastamiseks.


Lokuta lasteaed saab kööki uue 70 000 krooni maksva elektripliidi, Türi Gümnaasiumile uue soojatrassi ehituseks 200 000, Türi tervisekeskus hoone korrastamiseks 70 000 krooni. Linna lastele ostetakse täiendavalt saja tuhande krooni eest ujulateenust ja lisaks veel väiksemaid summasid piirkondliku kultuuri arendamiseks, linnavalitsuse hoone korrastamiseks ja ametnike koolitamiseks. Pea üheksa tuhat krooni on plaanis eraldada Lõuna-Järvamaa Puhkpilliorkestri toetamiseks.


Türi linna teise lisaeelarve raha saadi riigi lisaeelarvest 686 000 krooni ja üksikisiku tulumaksu ülelaekumisest pisut üle miljoni krooni.