Kuma uudiste ajaveeb

27.8.02

Türi järvesaare lambatüli sai täna kohtult lahenduse


Järva Maakohus arutas Türi linnavalitsuse kaebust Are Unuse vastu seoses maaomandiseaduse rikkumise, ehk ebaseadusliku lammaste saareleviimisega reedel, täna pärastlõunal kuulutas kohtunik välja otsuse. Kohus vabastas Are Unuse halduskaristusest ja piirdus hoiatusega.


Kohtunik Sirje Lahesoo selgitas Kumale, et Unus ei tekitanud keskkonnale ega ühiskonnale kahju ja täitis heatahtlikku eesmärki, kuid eksis samas mõningate reeglite vastu. Kohtuniku sõnul ei soovinud Unuse halduskorras karistamist ka politsei ning seetõttu otsustaski ta piirduda vaid hoiatusega.


Unus viis omavoliliselt Türi linnale kuuluvale järvesaarele lambad ja ei küsinud linnavalitsuselt luba. Korduvate ettekirjutuste mittetäitmise järel esitas linnavalitsus politseile avalduse Are Unuse omavoli karistamiseks.


Ööl vastu reedet varastati järvesaarelt kolm lammast ära ja saarele jäi vaid oinas Jumbu. Üks lammastest saadi reede hommikul järve lähistel kätte, kaks on seni kadunud.


Unus selgitas Kumale, et lambad olid vesijalgrattaga nööriotsas lihtsalt läbi vee teise kaldasse tõmmatud ja kaks neist viidi autoga ära. Unus ei osanud arvata, kes ja miks sellise teo toime pani, kuid lisas samas, et lammaste nööriga läbi järvevee vedamine oli äärmiselt jõhker ja loomavastane tegu.