Kuma uudiste ajaveeb

22.8.02

Paide Elamuhooldus avalikustab üürivõlgnike nimekirjad, Türil hakkab tööle üürivõlgade sissenõudja


Osaühing Paide Elamuhooldus avalikustab võlgnike distsiplineerimiseks vähemalt 2500 –kroonise üürivõlaga inimeste nimekirjad. Ka plaanib Elamuhooldus viivitada kütmise alustamisega majades, kus palju võlgnikke. Augusti alguse seisuga on linlased Elamuhooldusele võlgu 1,6 miljonit krooni. Suurim võlg on üle 30 000 krooni. Aeglane rahalaekumine takistab majade remontimist ning valmistumist kütteperioodiks.


Elamuhoolduse hallata on pea 90 linnale kuuluvat maja ja ka paarkümmend mitteeluruumi. Linn on ettevõtte eesmärgiks seadnud hoida maju korras kasu saamata.Ettevõtte eelmise aasta eelarve oli 15 -miljonit krooni, sellest 10 miljonit on elanikelt kogutav tasu soojusenergia eest. Septembris 2500 –kroonise ja suurema üürivõlaga inimeste nimekirjade avaldamise on otsustanud Elamuhoolduse nõukogu. Ettevõtte juhataja Vilina Hange sõnul praegu selliseid võlglasi üle saja.


Osaühingu Türi Elamu juhataja Enn Simson ütles raadiole, et ehkki ka Türi Elamu avaldab võlgnike nimekirju, loodavad nemad enam raha sissenõudmisele kohtu kaudu. Nii on Türi üürivõlglaste vastu arutlusel igas kuus vähemalt viis kohtuasja. Septembris kutsutakse Türile ka võlgade sissenõudja, kes koos turvamehega käib kodudes neile maksmata üürivõlga meelde tuletamas.