Kuma uudiste ajaveeb

2.8.02

Lambad ikka saarel, Türi linnavalitsus palub politseil Are Unust karistada


Türi linnapea kohusetäitja Peeter Kruusement viis reedel politseile avalduse, milles linnavalitsus palub karistada omavoliliselt lammastega järvesaare hõivanud Are Unust. Linnavalitsus tegi omatahtsi lambad saarele viinud Unusele ettekirjutuse, et loomad peavad täna keskpäevaks saarelt kaduma. Unus kinnitas veel teisipäeval raadiole, et seaduskuuleka kodanikuna peab ta loomad saarelt ära tooma, täna ütles ta aga raadiole, et ei too loomi põhimõtteliselt ära, kuna linnavalitsuse otsus lambapidamist keelata polnud tark.


Halduskaristus saare omavolilise hõivamise, ehk lammaste saarele viimise eest on maksimaalselt 12 000 krooni. Juhul kui Unus politsei sekkumise peale lambaid saarelt ära ei too, lubas Kruusement taotleda politseilt Unuse teistkordset karistamist.


Unus kinnitas raadiole, et tema trahvi ei karda, samas on ta asunud ette valmistama järgmist suurprojekti – suurt suvelõpupidu, mille üks osa on langelangevarjudessant Türi Tehisjärvel. Unus on lambaskandaali kontekstis Kumale öelnud, et linnapea Toomas Laimets võiks väärikalt tagasi astuda.