Kuma uudiste ajaveeb

30.8.02

Kuma Raadio sünnipäeval stardivad olümpiavõitjad ja maailmameistrid


Kuma Raadio tähistab laupäeval, 31. augustil üheksandat sünnipäeva tasuta sportliku perepäeva ja rahvapeoga Türi- Allikul Veski- Silla hotelli puhkekeskuses. Ettevõtmistega tehakse algust kell 14, kui algab endiste ja praeguste tippsportlaste kardivõistlus, kus teevad kaasa legendaarne vormelipiloot ja 20. sajandi Eesti autosportlane Toomas Napa, endine ringrajasõitja Jüri Raudsik, rajale läheb ka kardisõitja Marko Asmer.


Veel on võistlustules maailmameistrid ja olümpiamedali võitjad korvpallis Jaak Lipso ja Priit Tomson, olümpiavõitja kiiruisutamises Ants Antson, olümpiakuld ujumises Ivar Stukolkin, kahekordne olümpiapronks vasaraheites Jüri Tamm, olümpiapronks sõudmises Raul Arnemann, jääpurjetamise maailmameister Tiit Haagma, kahekordne Euroopa karikavõitja bagikrossis Jaanus Ligur, mitmekordsed Euroopa meistrivõistluste medaliomanikud vehklemises Kaido Kaaberma ja ujumises Indrek Sei, maailmameistrid naisekandmises Margo Uusorg ja Meelis Tamre.


Kardirooli istuvad krossisõitjad Are Kaurit, Aivar Korjus ja noorte motokrossi maailmameister Lauri Lehtla, korvpallur Martin Müürsepp, jooksja Rein Tölpt, suusataja Urmas Välbe ja juunioride maailmameister jahilaskmises Ülo Mets.


Sünnipäeva raames toimub ka rulluisuvõistlus, millest võtab osa 22 Eesti parimat uisutajat. Lisaks toimuvad kõigile huvilistele mõeldud noole- ja sopsuviskevõistlused, põdralaskmine, pétanque, padjamäng, spinninguheide, pükstesse ronimine, penaltilöömine ja jalgrattasõit. Soovijatel on võimalus teha huvilende uue USA neljakohalise helikopteriga ROBINSON-44.


Õhtusel rahvapeol astuvad üles Lucy & Ané, ansambel Vint ja peaesineja on Justament.