Kuma uudiste ajaveeb

27.8.02

Koeru võib Keskkooli direktori konkursist saada valda kaks koolidirektorit


Koeru vallavalitsus valis teisipäeval keskkooli direktori kohale tagasi senise koolijuhi Tiit Kalda. Direktori kohale kandideeris koos Kaldaga ka Rakvere muusikakooli direktor Tõnu Klomann, keda vald soovib tulevikus näha muusikakooli juhina.


Vallavanem Jaago Kuriks selgitas Kumale, et vallavalitsus teeb Tõnu Klomannile ettepaneku kandideerida Koeru muusikakooli juhi kohale ja kutsub mehe selle tarvis läbirääkimistele. Vallavanema selgituse kohaselt saaks muusikakool tööd alustada juba sel sügisel, kui Klomann on nõus hakkama esialgu poole kohaga kooli direktori kohusetäitjaks ja poole kohaga klaveriõpetajaks. Vastasel juhul saab muusikakool alustada tööd alles aasta pärast, sest enne peab uus volikogu kinnitama kooli eelarve ja koosseisu ning siis saab vallavalitsus ametlikult muusikakooli asutada. Koeru sai Haridusministeeriumilt muusikakoolile ka vajaliku koolitusloa.


Kaks aastat Rakvere muusikakooli juhtinud 55aastane Tõnu Klomann on olnud enamuse eluajast klaveriõpetaja ja sobib vallavanema arvates muusikakooli juhi kohale. Seni on Koerus tegutsenud muusikaklassid, kus õpib üle kolmekümne lapse. Muusikakooli oodatakse lisaks Koeru lastele ka naaberomavalitsuste noori.