Kuma uudiste ajaveeb

26.8.02

Järvamaal läheb sel aastal kooli üle saja lapse vähem kui mullu


Järvamaal läheb sel sügisel kooli üle saja lapse vähem kui mullu, selgus maavalitsuse haridusosakonna analüüsist. Esimesse klassi läheb esialgsetel andmetel 388 last, mis on mullusega võrreldes 58 last vähem, keskharidust läheb omandama mullusega võrreldes 55 õpilast vähem ehk kokku 321 noort. Uusi õpetajaid asub tööle 11, neist neli otse kõrgkoolist.


Järva Maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juht Vahur Salom rääkis Kumale, et koolid on õppeaasta alguseks valmis. Kaks algkooli suletakse ja Järvamaale jääb viis algkooli, 13 põhikooli, 9 gümnaasiumi või keskkooli, kaks kutsekooli ja kolledž. Sügisest lõpetab tegevuse Päinurme lasteaed-algkool ja Lõõla algkool.


Uuematest kooliehitistest alustati sel aastal Paide Ühisgümnaasiumi staadioni ehitust, valmis sai Paide Gümnaasiumi juurdeehitus, Sargvere uus renoveeritud koolihoone, osalt avab uued klassiruumid Imavere Põhikool ning Paide Täiskasvanute keskkool kolib kokku Paide Slaavi Gümnaasiumiga.


Salom lisas, et nii nagu varasematel aastatel on ka sel aastal kõigil koolidel üks väike probleem ehk töövihikud ja osa õpikuid jõuab koolidesse hiljem.